Wij hadden er bij onze oude A6 (C6, uit 2007) ook last van, maar dan bij een km stand van rond de 72000km. Dit kwam omdat de auto te ver was verlaagt door de vorige eigenaar. Misschien ook te ver naar beneden?
Ik heb eigenlijk een vraagje: hoelang gaan de schokdempers van een A8 D2 mee? Ik heb het idee dat die van mij hun langste tijd hebben gehad. Auto heeft tot nu toe 229400 km gelopen. Ook hoor ik een raar klappend geluid bij m'n linkervoorwiel als ik over een drempel of een grote onevenheid rij. De wagen blijft wel recht sturen ook als ik het stuur loslaat maar als ik rem vind ik hem net iets te ver naar voren duiken. Maar misschien ben ik ook wel een mierenneuker. Ik hoor graag suggesties van mede Acht rijders en natuurlijk ook van andere Audi eigenaren!
Groet Andries.
Audi A8 3,7 V8
Wij hadden er bij onze oude A6 (C6, uit 2007) ook last van, maar dan bij een km stand van rond de 72000km. Dit kwam omdat de auto te ver was verlaagt door de vorige eigenaar. Misschien ook te ver naar beneden?
Audi A6 C6 3.0TDI Quattro Avant S-Line
230.000 voor zo'n grote auto vind ik niet heel idioot. Je kunt ze natuurlijk eens laten testen...
WARNING: Post may contain irony: discontinue use if experiencing mood swings, nausea or elevated blood pressure
Nog niet zo lang geleden hadden schokdempers het bij 100k wel gehad. Hoelang ze nu ongeveer mee kunnen gaan, weet ik niet.
Realiseer je wel dat dempers zodanig langzaam achteruit gaan, dat een leek dit nauwelijks merkt/opvalt.
Zeker bij hoge snelheden op de autobahn kan het verschil tussen leven en dood slechte/goede schokdempers zijn.
Nee, de auto is niet verlaagd. Het valt ook meer op bij het remmen dan bij het optrekken. Vooral als je helemaal tot stilstand moet komen voor een rood stoplicht en dan voornamenlijk het laatste stukje duikt hij behoorlijk naar voren.
@Tom: waar kan ik ze dan laten testen? Bij een specialist of gewoon bij een dealer?
Audi A8 3,7 V8
Bij iedereen die een schokdempertestbank heeft. Dealers hebben in ieder geval zo'n ding, maar een beetje algemene garage ook.
WARNING: Post may contain irony: discontinue use if experiencing mood swings, nausea or elevated blood pressure
Er zijn verschillende testbanken. Banken met een trilplaat zijn stukken nauwkeuriger als met een valplaat.
Vaak ook te vinden bij de grote bandenboeren.
Nou weet ik nu wat het klapperende geluid veroorzaakte: een afgebroken spriraalveer linksvoor. Ik heb de auto bij een Audi specialist neergezet want de desbetreffende monteur vond het onverantwoordelijk om ermee verder te rijden.
Laatst gewijzigd door AndriesVA; 26-06-10 om 16:19.
Audi A8 3,7 V8
Goed, de voorveren zijn vervangen en de schokdempers waren nog prima in orde. Ik moet me er ook niet zo druk om maken, de monteurs zeiden dat de auto er nog heel fris uitzag.
Audi A8 3,7 V8
Bladwijzers