Goed bezig!
Vandaag weer een paar uurtjes aan besteed, eerst de motor op de bok gedraaid, helemaal op zijn kop gaat niet vanwege de nog gemonteerde delen aan de kop en zo maar hij kan ver genoeg.
IMG_3315.jpg
Pan er af, ziet er goed uit alleen de pickup zit best vol met rommel, ook wat ondefinieerbare stukjes metaal, lijkt op boor krullen, maar geen ijzer omdat ze niet aan de magneet blijven hangen, het lijkt messing. In de pan ligt niets.
IMG_3316.jpg
IMG_3317.jpg
IMG_3319.jpg
Verder alles er uit gehaald, spanner, oliepomp tandwiel er af, balansas module er af.
IMG_3320.jpg
De balansas module ziet er goed uit, niets uitgelopen of defect, oliepomp ook niet, van binnen netjes.
IMG_3321.jpg
IMG_3324.jpg
Maar goed, dit weten we, plan is nu een nieuwe pickup, freewheel om de assen stil te zetten en een ander druk regelventiel. Dan is hij eventueel goed te chippen en kan hij ook makkelijker hoog toerental, het stil zetten van de assen geeft al 15 pk meer en minder belasting op de ketting, die heeft dan alleen nog een oliepompje aan te drijven.
Koppeling is ook zo zo, dus waarschijnlijk ook een nieuwe, dual massa vliegwiel kan ik slecht bepalen nog of ie goed of slecht is, hij dempt wel maar heeft ook een stuk waar hij niets doet, of een vast vliegwiel als die er is.
Update: spullen binnen.
Deze week leuk de tijd gehad om de spullen binnen te krijgen, van winparts en wasa-motor uit zweden, ziet er allemaal goed uit dus aan de montage.
Freewheel, oilpressure fix, olie jets, ketting en spanner oliepomp, krukas keering, pakkingen, vrijloop poelie dynamo en G12.
850A138B-E10C-4B19-B9FC-6F5FB1BFE400.jpg B4826808-0691-4F6A-8767-9FDFCDEA352B.jpg 737CB7AF-1163-44B8-ACE2-0B74C264D402.jpg 4FFB79EF-29C3-413B-ACBA-15A5FA8BE99F.jpg ACFD473F-845D-4F48-83B2-12F67F06ACA7.jpg 15B4BEC9-F1B3-442F-8CD2-8E166CA88A70.jpg
Beginnen met de balansas module, er moet een gat geboord worden en dus ook heel schoon maken weer voordat het ventiel en oliepomp geplaatst wordt. Dus een 6mm gaatje geboord, het komt niet precies en de grootte is ook variabel tussen 6 en 8, het is er voor dat de oliepomp het ventiel niet vacuüm/open kan trekken als de pickup wat dichter komt te zitten, hierdoor is de pickup met zijaansluiting ook niet nodig.
IMG_3396.jpg IMG_3398.jpg IMG_3401.jpg IMG_3402.jpeg
Freewheel op de balansassen as monteren, oliepompje er weer in, kettingwiel van de pomp moet als laatste op de motor anders krijg je de ketting er niet op, de ketting aan de motor was wel dusdanig versleten om die ook maar te vervangen maar dan moet de distributie riem die ik al gedaan had natuurlijk er weer af, nou ja, het is niet anders. Dus de hele bende er weer af en op de grond, nodig was het wel zoals je ziet aan het verschil in ketting.
IMG_3404.jpg IMG_3405.jpg IMG_3406.jpg IMG_3407.jpg
Voordat de unit er op gaat eerst nog de olie jets vervangen, deze jets spuiten olie tegen de onderkant van de zuiger om te koelen, ze zijn voorzien van een veertje waardoor ze pas gaan werken bij 1,6 bar oliedruk, de oude gaan beduidend makkelijker open en soms zijn ze zelfs kapot doordat de veer gebroken is, gevolg dat ze dan staan "te pissen" bij stationair waar dat niet moet.
Vervangen dus, al is dat nog wel een priegel werkje met een magneet en een lange inbus.
IMG_3411.jpg IMG_3412.jpg
De oplettende kijker ziet natuurlijk dat het er 3 zijn bij een 4 cilinder maar dat komt omdat je de 4e alleen kan vervangen door de krukas te verwijderen, dus betekent nog verder uit elkaar, nieuwe rekbouten, misschien dan ook lagers enz enz, vaak doen ze deze mod gewoon in de auto en dan kan dat dus ook niet, volgens wasa motors geven de 3 al voldoende resultaat en ook niet echt nodig.
Balansas module kan worden voorzien van spanner, nieuwe ketting zit er om en het carter deel met siliconen seal voorzien en gemonteerd dus kan ie er op.in tegenstelling tot wanneer je normaal de balansas module monteert hoeft deze niet op tijd maar kan er zo op, de assen staan immers geheel stil door de freewheel. Ook dat is dus een stuk makkelijker.
IMG_3410.jpg IMG_3409.jpg IMG_3414.jpg IMG_3415.jpg
Nu de krukas kering aan de bak kant nog maar daar zit de bok voor in de weg, dus motor even in de takels, bok er af, kering er op en weer aan de bok om de carterpan netjes te doen, op zijn kop aan de takel is natuurlijk een stuk minder handig.
IMG_3416.jpg IMG_3418.jpg
Tot zover de update, we hebben weer wat stappen gemaakt en nu nog bedenken wat met de koppeling en dual massa vliegwiel te doen, het is allemaal niet heel slecht maar ook niet erg goed zover ik dat kan bepalen. Een nieuwe set is toch al snel rond de 5-600 voor alles en veel duurder dan bijv van een diesel of golf, die laatste heeft dezelfde motor alleen dwars voorin.
Als iemand goede tips heeft hoor ik het graag.
Update:
Het zag er eerst naar uit dat de nieuwe spullen niet voor het weekend binnen gingen komen maar uiteindelijk toch 2 pakketten op de stoep uit duitsland, een nieuw zweimassenschwungrad en een kupplungsatz.
Nog even getwijfeld om het oude te monteren maar toch niet gedaan, het moet gewoon goed.
IMG_3454.jpg IMG_3453.jpg IMG_3455.jpg 6BFF31AA-B27F-4A44-A8DD-FAC1FC76B17E.jpg
Motor verder afgebouwd, zo goed als vet vrij gemaakt en van de bok gehaald om in de takel de koppeling te monteren. Druklager en gaffel weer op zijn plek en klaar voor de motor.
IMG_3456.jpg IMG_3457.jpg IMG_3458.jpg
IMG_3460.jpg IMG_3461.jpg
Dus de motor is er weer klaar voor om gemonteerd te worden, het beruchte water nekje wat blijkbaar altijd kapot gaat is hier nog redelijk recent om te zien dus zal al eens vervangen zijn.
Van de week nog even de vrijloop op de dynamo en de dynamo ook vast op het blok, dan kan ie er weer voor.
Wordt vervolgd!
Hier nog het verschil tussen een oude tweemassa vliegwiel en een nieuwe. 😉
https://youtube.com/shorts/d1D7153NcIs?
Het is weer zaterdag geweest dus weer wat uren besteed aan de b7 😀 ik had van de week al een paar keer een half uurtje er aan gewerkt om de motor ervoor te zetten en stiekem wat kijken of ie aan de bak wil schuiven.
Zaterdag dus de eerste bouten er weer in en verder afbouwen op de bumper na.
Motor weer op zijn plek
IMG_3470.jpeg
Stekkers en ecubox kan weer gevuld worden, beetje schoonmaken daar in die hoek ook.
IMG_3471.jpg
Pomp er in en riem er weer om, nog wat slangen, stekkers en uitlaat vast, het begint weer ergens op te lijken.
IMG_3472.jpeg
En klaar
IMG_3474.jpg
Starten en loopt vrij snel mooi, oliedruk van exact 4 bar als ie koud is, van de week nog even goed warm laten draaien en kijken wat de oliedruk is, als die goed is (wat ik verwacht) kan de oliedruk sensor er in en is dat wel afgerond en kan ik de volgende dingen aapakken.
https://youtube.com/shorts/BuPysGd9I...p99MFTMDc3PFiJ
https://youtube.com/shorts/MUbkdDgtEGU?feature=shared
Motortje helemaal op temperatuur, koelfan aan geweest dus volledig heet en heb nu deze waarde. 👍
IMG_3478.jpg
Met een beetje gas is het al vrij snel 2 of 2,5 bar en 3 bar bij 2000 rpm ongeveer, meer gas hogere druk tot 4,5bar aan toe.
Dus dat ziet er gezond uit, oliedruk sensor er in, nog wat motor bodemplaten en de bumper en kunnen we verder met de rest.
En weer opgebouwd 😀 en buiten spelen
24C6DE35-FD5F-408D-81A7-E0E4E2F8E6E2.jpg IMG_3490.jpg
Alleen nog even een proefritje maar ik verwacht geen probleem.
https://youtube.com/shorts/2yPXlolTjb0
En vandaag weer nieuwe spulletjes binnen, kunnen we weer een paar puntjes aanpakken.
Achterklep slot (microswitch kapot)
Achter ruitenwisser arm en motor compleet
Deur mechaniek rechts (kabel kapot kwam ik achter)
IMG_3500.jpg
Dan nog de hemel en een deur rubber bestuurders kant, die laatste haal ik even op de sloop.
Ja leuk project leen, deze had ik ook al gedaan en heeft inmiddels alweer 10.000km gedaan.
Eerst de audi A4 afmaken, dan gaan we nog wat volgende projecten doen, 2x een 4.2 V8 S4 en een 5.7 V8 naar een 383 stroker bouwen. Heb er zin an 😀
Zaterdag heerlijk weer, eerst het achterklep slot vervangen en de ruitenwisser motor in de klep met arm en blad, bekleding er weer op en alles werkt weer, geen meldingen van achterklep open. 😀
maar toen het raam mechaniek, dat is een ander dingetje en nog niet eerder gedaan, dus bekleding er af, het afdek foam zit met ducttape vast dus dat gaat er allemaal af.
IMG_3507.jpg
daarna moet de hele bovenbouw er af incl raam, spiegel deels mee tot je bij de kabel clips kan en los haalt.
IMG_3509.jpg IMG_3510.jpg
2 torxen los en het glas er uit schuiven, dan kan je bij de bouten van de geleide rails, even op een doos of iets verhogend leggen wat niet beschadigd is wel handiger door de ronding van het raam.
De nieuwe er weer op, ruit er in en vast (zo veel mogelijk op oude plek) en de raamlijst met geleiders weer in de deur.
IMG_3511.jpg IMG_3512.jpg
Dat foam heb ik de oude plakstrook hier en daar verwijderd en nieuw vastgeplakt met koudekit, ideaal spul van 4mm rond op een stukje papier dus plak je eerst op de deur en dan het foam er op, het wordt ook niet hard maar blijft los te halen en weer vast te plakken.
IMG_3513.jpg
Deurpaneel en sierlijst kan er weer op, nog 4 clips vervangen omdat die al gebroken waren.
Het raam werkt weer super, even helemaal open en dicht om de afstelling te maken en klaar, een mooie berg rommel over.
IMG_3515.jpg
weer een puntje van de lijst, nu nog te doen is:
deur rubber(s)
hemel binnen
roest linker voorscherm
iets met de velgen
apk (deze maand verlopen)
En misschien kom ik nog wat tegen 😉
Geweldig leerzaam topic, erg interessant!
Krijg het alleen benauwd als ik zie wat er allemaal mis kan gaan met de 2.0tfsi
Mijn a4 B7 cabrio heeft ook tegen de 240k gelopen nu.
vooralsnog geen problemen gehad, op de beroemde koelvloeistofflens op achterkant blok na...
Alleen moet ik bij de volgende beurt eens de nokkenasketting vervangen, klinkt erg dieselachtig.
Wordt weer op t blok liggen..![]()